ΑΕΑΠ – ΓΣ Εθνικός

Νίκη με 3-1 για την ομάδα μας την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου απέναντι στην ομάδα του Εθνικού με τα σετ να ολοκληρώνονται με σκορ 25-23, 20-25, 25-17, 25-19.Έγινε ένα ωραίο παιχνίδι μια και η ομάδα του Εθνικού παρουσιάστηκε ενισχυμένη σε σχέση με τον αγώνα του κυπέλου.

Πιο αναλυτικά, στο πρώτο σετ είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και το κερδίσαμε σχετικά εύκολα ενώ και ο προπονητής μας βρήκε την ευκαιρία να δώσει χρόνο σε όλους τους παίκτες του.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Εθνικού αντέδρασε και μας πίεσε έντονα τόσο απο το σέρβις όσο και από το κέντρο και κατάφερε να ισοφαρίσει τα $σετ σε 1-1.

Στο τρίτο σετ ο προπονητής μας άλλαξε τη τακτική ενισχύοντας το κέντρο της ομάδας μας, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους ακραίους να ελευθερωθούν και να γίνει το παιχνίδι πιο εύκολο. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ η ομάδα μας εμφανίστηκε από την αρχή συγκεντρωμένη παίζοντας ωραίο βόλεϋ κερδίζοντας τελικά το παιχνίδι και τις εντυπώσεις.