ΑΕΑΠ – ΑΟ Ένωσης Ιλίου 2-3 (Γυναίκες)

Στο ται μπρέικ έχασε η γυναικεία μας ομάδα κόντρα στον ΑΟ Ένωσης Ιλίου έπειτα από ένα έντονο ται μπρέικ και έναν αγώνα με αρκετά σκαμπανεβάσματα. Η Ένωση Ιλίου εμφανώς αποφασισμένη να διεκδικήσει το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά και κατέκτησε το πρώτο σετ με 23-25. Η ομάδα μας αντέδρασε στο δεύτερο σετ και επικράτησε με σκορ 25-19. Στο τρίτο σετ η μειωμένη αποτελεσματικότητα σε υποδοχή και φάσεις διαρκείας κι αρκετά χαμένα σέρβις οδήγησαν τον αντίπαλο να επιβάλει το ρυθμό του και το σετ να τελειώσει με 14-25. Στο τέταρτο σετ η ομάδα έκανε αυτό που έπρεπε και έφερε το παιχνίδι στο ται μπρέικ στο οποίο και κάποια λάθη κόστισαν τελικά τη νίκη και η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τον ένα βαθμό από αυτή την αναμέτρηση. Το ται μπρέικ ολοκληρώθηκε με σκορ 13-15.