ΑΕΑΠ – ΑΟ Θρίαμβος 3-0 (Vintage)

Ο «Θρίαμβος» ήρθε αλλά για την ΑΕΑΠ…

Την ομάδα του Θριάμβου αντιμετώπισε η ΑΕΑΠ vintage την Κυριακή 21/1/2024 στο γήπεδό της στην Αγία Παρασκευή. Η ομάδα μας μπήκε φουριόζα από το νικηφόρο παιχνίδι της Τρίτης και στο 1ο σετ, πραγματοποίησε μία πολύ επιβλητική εμφάνιση κατακτώντας το με 25-11. Η πολύ καλή ομάδα του Θριάμβου, η οποία να σημειωθεί ήταν η πρωτοπόρος του Β’ Ομίλου vintage ανδρών της ΕΣΠΕΔΑ και μάλιστα με μεγάλη διαφορά από τον 2ο – έδειξε την ποιότητα και τη δυναμικότητα των παικτών της στο δεύτερο σετ και φαινόταν έτοιμη να κάνει την ανατροπή. Ως συνήθως, η ομάδα της Αγίας Παρασκευής, δεν το έβαλε κάτω και επικράτησε στις λεπτομέρειες με 25-22. Στο 3ο σετ, η vintage ΑΕΑΠ βελτιώθηκε ακόμη περισσότερο σε υποδοχή και επίθεση, στην οποία οι πολλές της επιτυχημένες επιλογές της έστρωσαν το δρόμο για μία άνετη νίκη με σκορ 25-13. Έτσι, η ομάδα θριάμβευσε γιατί, απέναντί της αντιμετώπισε μία πολύ καλή και δουλεμένη ομάδα, διπλασιάζοντας τις νίκες της στον 2ο γύρο και πλέον συνεχίζει δυναμικά.