Αστέρας – ΑΕΑΠ 0-3 (Vintage)

Έσπασε το ρόδι η ΑΕΑΠ…

Έσπασε το ρόδι η ΑΕΑΠ vintage με φανταστική εμφάνιση και νίκη σε μία έδρα που μέχρι σήμερα δεν είχε κατακτήσει.
Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής νίκησε με 3-0 την ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ μέσα στην έδρα της. Από την αρχή του παιχνιδιού η ομάδα μας έδειξε τα δόντια της στην αντίπαλη ομάδα. Με πλουραλισμό στην επίθεση και ακραίους που πέταγαν φωτιές, καθάρισε εύκολα το πρώτο σετ με 25-12.
Η ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ μπήκε πολύ δυναμικά στο 2ο σετ και το διεκδίκησε μέχρι ενός σημείου. Όμως, η ομάδα μας με την εξαιρετική απόδοση της, την απουσία λαθών και τον άριστο συντονισμό της σε άμυνα και επίθεση έκοψε γρήγορα τα φτερά του ΑΣΤΕΡΑ. Οι παίκτες μας σχεδόν αλάνθαστοι σε άμυνα και επίθεση τελείωσαν νικηφόρα και το 2ο σετ με 25-23.

Το τρίτο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο. Η ΑΕΑΠ δημιούργησε με την απόδοσή της όπως και στο 1ο σετ εκνευρισμό στους αντιπάλους της, οι οποίοι σχεδόν εγκατέλειψαν κάθε προσπάθεια να αντιδράσουν και παραδόθηκαν στην ανωτερότητα της ομάδας Vintage της Αγίας Παρασκευής με 25-9.

Το 2024 ξεκινά με τους καλύτερους οιωνούς. Καλή χρονιά και πάντα νίκες και επιτυχίες στην ομάδα μας.