ΑΠΟ Δάφνη Αγίου Δημήτριου – ΑΕΑΠ 2-3 (Γυναίκες)

Σε ένα παιχνίδι με πολλά σκαμπανεβάσματα, πέρασε από τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου η Αγία Παρασκευή.
Η ομάδα μας έκανε ένα πολύ καλό ξεκίνημα στο πρώτο σετ. Ωστόσο, στο δεύτερο και τρίτο σετ το σερβις του αντιπάλου δημιούργησε πρόβλημα στην υποδοχή και δεν κατάφεραν μα βγουν φάσεις με αποτέλεσμα το δεύτερο και τρίτο σετ να χαθούν με σκορ 25-8 και 25-17 αντίστοιχα.
Στο τέταρτο σετ η ομάδα του Ιωάννη Μακροπούλου αντέδρασε και με δίκη μας πίεση στο σέρβις και αποτελεσματική επίθεση και άμυνα επικράτησε με 25-10 και έστειλε τον αγώνα στο ται μπρέικ στο οποίο και αναδείχθηκε η νικήτρια του αγώνα με τελικό σκορ 15-13 υπέρ της Αγίας Παρασκευής. Η ομάδα έκανε δώρο την νίκη στον coach καθώς την Κυριακή είχε τα γενέθλια του και με τη νίκη ήρθε στο γήπεδο και μια τούρτα έκπληξη! Coach μας χρόνια πολλά και χρόνια καλά !