ΓΣΚ Ηρακλής – ΑΕΑΠ 3-0 (Γυναίκες)

Ήττα για τη γυναικεία μας ομάδα απέναντι στην πρωτοπόρα βαθμολογικά ομάδα του Ηρακλή Κηφισιάς. Η ομάδα μας εμφανίστηκε ανταγωνιστική, στο πρώτο σετ όπου έχοντας ένα όχι τόσο καλό ξεκίνημα, δεδομένου του 8-1 στην αρχή του σετ, κατάφερε να πιέσει στο σέρβις, να αποδιοργανώσει την υποδοχή του Ηρακλή και να σταματήσει στο κομμάτι του μπλοκ- άμυνας την επιθετική δυναμική της αντίπαλης ομάδας αντιμετωπίζοντας στα ίσια τον αντίπαλο. Στους τελευταίους πόντους η αντίπαλη ομάδα βρέθηκε πιο ψύχραιμη και κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 25-22. Στο δεύτερο σετ δεν υπήρχε ίδια πίεση στο σερβίς από πλευράς Αγίας με αποτέλεσμα το έργο του Ηρακλή να καταστεί ευκολότερο πάνω στο φίλε και σε συνδυασμό με ένα σύνολο λαθών η αντίπαλη ομάδα να πάρει το δεύτερο σετ με σκορ 25-14. Στο τρίτο σετ το σέρβις και το καλά οργανωμένο ψηλό μπλοκ της αντίπαλης ομάδας δημιούργησε πρόβλημα στην υποδοχή και την επιθετική αποτελεσματικότητα της Αγίας Παρασκευής και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 3-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας και τελικό σκορ τρίτου σετ 25-15.