![](/wp-content/themes/yootheme/cache/2d/IMG-1da09c670f299248ae47abf57a764d7c-V-2de97aee.jpeg)
ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΕΑΠ 0-3 (Vintage)
Τη θέση της στην επόμενη φάση εξασφάλισε η ομάδα vintage της Αγίας Παρασκευής κερδίζοντας στις 9.12.2023 την ομάδα του «ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ» με 3-0. Η ομάδα μας εκμεταλλευόμενη τα λάθη στην υποδοχή του αντιπάλου της επικράτησε στο πρώτο σετ εύκολα με 25-9. Η αντίπαλη ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει, βελτιώνοντας την υποδοχή και τα λάθη του 1ου σετ αλλά η καταιγιστική απόδοση της ομάδας μας δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης.
Δυνατά σημεία του αγώνα το εξαιρετικό σερβίς της ΑΕΑΠ και η σύμπνοια της ομάδας μας σε άμυνα και επίθεση που έκαναν το βράδυ του Σαββάτου για την ΑΕΑΠ ευκολότερο.