![](/wp-content/themes/yootheme/cache/10/IMG-77fd25f511a90b77b4fa39dac77e4f81-V-102cb68e.jpeg)
ΑΟ Νέοι Βύρωνος – ΑΕΑΠ 3-2 (Άντρες)
Το αντρικο της Αγιας Παρασκευής έδωσε άλλον ενα δύσκολο αγώνα εκτός έδρας και εχασε τελικά στο tie break 3-2 απο την νεανική ομάδα του Βύρωνα, σε ένα παιχνίδι που κράτησε 2,5 ώρες.
Το πρωτο και το δεύτερο σετ η ομάδα μας τα κέρδισε εύκολα με 17-25, 22-25. Στο τρίτο σετ αν και προηγούμασταν με 22-24 τελικά το χάσαμε με 27-25. Στο επόμενο σετ η ομάδα που βύρωνα εκμεταλλεύτηκε την απογοήτευση της ομάδας μας και κατάφερε να το κερδίσει με 25-18 οδηγώντας ετσι το παιχίδι στο tie break.
Εκεί η ομάδα μας πάλεψε σκληρά μέχρι το τέλος αλλα τελικά έχασε με 17-15.
Αναμένουμε με αγωνία το επόμενο παιχνίδι με την ομαδα του Ζωγράφου ώστε να διεκδικήσουμε μέχρι το τέλος μια θέση στην 4άδα.